najciekawsze strony przydatne w czasie rozgrywki w league of legends

Pamiętasz sytuację w której nagle przyszła taka nieoczekiwana chęć zagrania nowym bohaterem? Pamiętasz kiedy przeoczyłeś najciekawszy mecz z ostatnich mistrzostw o którym mówili wszyscy znajomi z lol’a? A może zdarzyło Ci się kiedyś że tuż przed rozpoczęciem gry pojawiła się kłótnia podczas picków a Ty właśnie grasz o awans do wyższej dywizji i chciałbyś aby każdy wybrał champa którym gra najlepiej!  A może po prostu grając rankeda chciałbyś zwiększyć swoje szanse znając masteriesy i runy przeciwników tak aby wiedzieć w jakis sposób najłatwiej zdobyć kilka fragów?!
Oto lista najciekawszych stron dotyczących rozgrywki w lol’a, mistrzostw oraz wszelkiego rodzaju statystyk przydatnych zarówno dla początkujących jak i Prograczy!

Statystyki personalne (tzw. Summoner Information)

 • Quickfind – Strona podaje wszystkie najpotrzebniejsze informacje odnośnie wybranego przywoływacza. W tym informacje o założeniu konta, zebranych punktach IP z mnóstwem dodatkowych informacji. Całość posiada całkiem interesujący design!
 • LoL Summoners – Wszystkie potrzebne informacje odnośnie ladder’u i pozycji graczy. Strona aktualizowana co jakiś czas.
 • LoL Team – Jedna z najlepszych stron do sprawdzania statystyk Twojego oraz przeciwnego team’u. Chcesz się dowiedzieć ile gier każdy ma rozegranych na bohaterze który został wybrany? Nie ma problemu wejdź i sprawdź! Dodatkowo każdy summoner posiada ramkę przedstawiającą jego rangę w poprzednim sezosnie oraz dokładne statystyki k/d/a(zabić, śmierci, asyst) i aktualna rangę.
 • LoL Nexus – Aktualnie zdecydowanie najlepsza strona przedstawiająca statystyki każdej z drużyn. Oprócz tych informacji które otrzymujemy z lol team ta strona dodatkowo pokazuje m.in. dokładne rozplanowanie masteriesów oraz runy jakie zostały wybrane dla każdego z przywoływaczy. Po prostu musisz mieć ją włączoną w tle w trakcie rankedów!:)
 • Pro Builds – To naprawdę fajna stronka pokazująca w jaki proplayerzy budują swoich bohaterów. Można tam znaleźć dokładne informacje o kolejności wybieranych skilli na każdym poziomie oraz kupowanych itemów. Dla początkujących najlepsze miejsce aby szybko nauczyć się podstawowych technik!
 • Spectate Us – Po wpisaniu nazwy przywoływacza strona pozwala uruchomić tryb spectate w kliencie LoL’a i oglądać mecz. Wszystko przy założeniu że wybrany gracz aktualnie prowadzi rozgrywkę.
 • LolKing – LolKing to najbardziej znana strona wśród graczy. Pozwala przeglądać trendy w rozgrywkach, pickach, banach. Można na niej znaleźć informacje odnośnie champów z największym winrate dla każdej ligi wystarczy tylko wybrać odpowiednie opcje. Dodatkowo znajdziecie na niej mnóstwo bardzo dobrych poradników dla każdej postaci! W grudnie 2013 wprowadzili nową funkcjonalność – aplikacje która pokazuje strona ze statystykami drużyn w lolu – podobnie jak lolnexus. Dzięki temu obecnie to chyba najbardziej rozbudowana darmowa strona nt lol’a.
 • LoLSkill – nowa strona a jednak już posiadająca nie tylko funkcjonalności podobne do lolnexus’a ale także – to co chyba najbardziej może Cie zainteresować – podanie wartości liczbowej odpowiadającej za umiejętności na danym bohaterze czyli po prostu w praktyce liczenie Twojego lub przeciwnika skilla na wybranej postaci! Sick! Dzięki pobranym danym po podglądzie bieżącej rozgrywki podaje także procentową szansę na wygraną każdej z drużyn biorąc pod uwagę umiejetności każdego gracza na wybranej postaci! Zajebista sprawa! Wkrótce opiszę ją dokładniej w osobnym wpisie.
 • Elophant – konkurencja dla LoLkinga pokazująca podobne informacje. Można z niej także sciągnać klienta który uruchomiony razem z lolem przy wybieraniu postaci pokaże który z graczy jest najlepszy na każdej z pozycji. Świetna pomoc dla tych którzy chcą szybko podbić elo!
 • Elobuff – Mnóstwo statystyk strona podobna do LoLkinga i Elophanta jednak zdecydowanie bardziej rozbudowana, niestety płatna.

Nowiny i Pro Scena

 • Lolplay (League Vods) – Jeśli kiedykolwiek opuściłeś jakąś rozgrywkę podczas LCS i chciałbyś ją obejrzeć to znajdziesz ją właśnie tutaj! Dodatkowo znajdują się tam również inne mistrzostwa nie popularne aż tak bardzo jak LCS na europejskiej scenie.
 • Riot Esports – świetna strona z aktualnymi informacjami z prosceny. To właśnie tutaj obejrzycie wszystkie mistrzostwa oraz wywiady z najlepszymi na świecie graczami.
 • Esports Calendar – Kalendarz zawierający informacje o wszystkich nadchodzących mistrzostwach. Czas, data, teamy, gry itp.

poradnikii informacje o lolu

 • Solomid – Jedno z moich ulubionych miejsc do przeglądania w momencie kiedy szukam poradnika dla champa którym mało gram. Strona stworzona na potrzeby TSM i wspierająca ten team.
 • LolPro – TSM Snapdragon posiada stronę solomid.net, a team Curse lolpro.com:) Przydatne informacje oraz poradniki.
 • Mobafire – Serwis internetowy z mnóstwem poradników dla każdej postaci. Osobiście preferuję LoLking jednak ta strona również ma swoich fanów.
 • League Wikia – Wikipedia stworzona dla League of Legends. Strona internetowa której najczęściej używają gracze lol’aa!.
 • Leagueapedia – Kolejna wikipedia dla lol’a. Specjalizuje się w  pro scenie.
 • Is LoL up? – Tutaj znajdziemy informacje o tym czy serwery są aktualnie online.
 • Teams of Legends – Miejsce w którym można znaleźć graczy do swojego teamu lub po prostu znaleźć team:)

Jeśli znasz jakieś inne przydatne podczas rozgrywki lub strona do sprawdzania statystyk lol’a napisz je w komentarzu a na pewno dodam do listy!

Swoją drogą ciekaw jestem czy udało Ci się kiedyś wygrać grę dzięki temu że poznałeś np statystyki przeciwnika lub całej drużyny i wiedziałeś gdzie najłatwiej będzie gankować? Jeśli tak podziel się tym to na pewno pomoże innym graczom!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *