Najciekawsze strony do diablo 3 ze statystykami i nie tylko!

Pamiętasz sytuację w której zupełnie nieoczekiwanie wpadł Ci do głowy ciekawy build dla postaci? Zastanawiałeś się kiedyś czy nie udałoby się odrobinę bardziej ulepszyć Twojej postaci tak aby jeszcze lepiej radziła sobie w trakcie rozgrywki? A może po prostu szukałeś informacji odnośnie gracza, paragon levelu lub najczęściej wykorzystywanych przez topowych zawodników umiejętności i przedmiotów dla danej klasy?

diablo 3 strony ze statystykami

diablo 3 strony ze statystykami

U mnie każde z tych pytań pojawiło się w najmniej oczekiwanym momencie i czasami żałuję że od początku nie zrobiłem sobie listy przydatnych stron ze statystykami do diablo 3 bo pomogłoby mi to zaoszczędzić całkiem sporo czasu! Jednak dla Ciebie nic straconego bo właśnie tak przygotowaną listą postanowiłem się z Tobą podzielić!

Całość w 2 częściach – pierwsza to statystyki i paragony w diablo 3– czyli zbiór stron pozwalających na monitoring graczy oraz na ulepszenie swojego buildu, druga to fora i strony strony tematyczne o diablo 3 – zbiór ciekawych informacji w tym również przecieków przed patchami:)

1. statystyki i paragony w diablo 3

diabloprogress – najbardziej znana strona wśród grających w diablo 3 pokazująca progress wszystkich zawodników na świecie. Można na niej znaleźć statystyki indywidualnego gracza lub skorzystać z gotowych list posortowanych m.in. według: paragon levelu, EHP, pvp dummy, dps unbuffed (obrażeń bez bufów), a także innych bardziej szczegółowych jak life, armor, resistance, str, vita, int, dex, chc(szansa na kryta), chd(obrażenia krytyczne), prędkość ataku czy life on hit(leczenie za trafienie). To najbardziej rozbudowana i najczęściej odwiedzana strona o diablo 3!

d3rockstars – jedna z najbardziej zaawansowanych pod względem kwestii związanych z pragon levelem stron i pierwsza (nawet przed diabloprogresem) strona pozwalająca na monitoring postępu graczy  w paragon 2.0 walczących o 1 miejsce w wyścigu do 800 levelu. Dodatkowo strona posiada także „kalkulator paragon 2.0” który pozwoli Ci obliczyć na jakim etapie jesteś aktualnie w % procentach oraz ile dokładnie godzin i dni zajmie Ci dobicie do wybranego levelu po wpisaniu ilości expa zdobywanego na godzinę! To naprawdę genialna opcja!

diablo 3 wiki – w skrócie wikipedia diablo:) znajdziesz tam wszystko to co na oficjalnej stronie battle net + opcje dodatkowe!

d3up – to najbardziej zaawansowany kalkulator postaci jaki znalazłem do tej pory w sieci! Pozwala importować postać bezpośrednio ze strony battlenetu a następnie wstawiać na nią dowolne przedmioty(włącznie z najlepszymi) oraz zmieniać umiejętności i sprawdzać wszystkie statystyki zaczynająć od zbiorczych podstawowych jak dps i ehp, kończąc na pojedynczych jak chc(szansa na kryta) itp! Niestety strona jeszcze nie została zaktualizowana do patcha 2.x.x, mimo deklaracji autora ” w przygotowaniu”. Miejmy nadzieję że wkrótce ruszy od nowa!

List of +% skill dmg and +% elemental dmg affixes – pojedynczy post jednak zawierający bardzo przydatną informację –  listę przedmiotów dających % obrażenia od umiejętności! Użyteczne do tworzenia nowych buildów!

mmochamp – kalkulator edps, czyli efektywnych obrażeń zadawanych na sekundę przez postać. Po wejściu na stronę wybierasz klasę postaci, następnie wpisujesz statystyki w okienka a program sam wylicza jakie obrażenia na sekundę zadasz z wybranej umiejętności!

d3resource – zastanawiasz się czy bardziej opłaca Ci się zainwestować w pancerz resy czy redukcję obrażeń od elit i nie wiesz co da lepszy efekt? Ten kalkulator poda Ci odpowiedź!

d3maxstats.com – strona pokazująca maksymalne statystyki przedmiotów oraz bardzo przydatne do analizy buildów wartości proc rate dla poszczególnych skilli u każdej postaci w diablo 3!

2. fora i informacje o aktualizacjach, a także przecieki informacji przed patchami:)

diablofans – najczęśćiej aktualizowana strona z newsami o diablo 3. Wszystkie informacje na czas a często nawet przed wypuszczeniem patcha co w czasach ah pozwalało na zarobienie niezłych sum igg:) Dodatkowo na stronie znajduje się forum tematyczne oraz kilka ciekawych tematów. Pozycja obowiązkowa dla każdego diablomaniaka!

d2jsp – niepozornie wyglądające jednak to najstarsze forum dotyczące diablo! to właśnie tutaj przez wiele lat kwitnął handel w diablo 2. Na forum można znaleźć wypowiedzi osób które czasami otrzymywały dziwne pytania jak „na jakim uniwersytecie studiowałeś diablo?”, wydaje się śmieszne jednak jest tam gruba ludzi posiadających wiedzę na temat mechanizmów czasami większą niż sami programiści blizzarda, bo oni nie mieli tyle czasu na sprawdzanie ich w praktyce co prawdziwe „no lajfy”… tzn gracze!:)

eu.battle.net/d3/pl/ – oficjalna polska strona o diablo posiadająca forum oraz poradnik z przedmiotami i statystykami przedmiotów. Według opinii moderatorów idealna, według opinii graczy zawierająca mnóstwo błędów, jednak czasami może się przydać.

us.battle.net/en/ – jw. wersja dla ameryki, czasami część informacji pojawia się tam wcześniej. Warto przeglądać blue posty, bo z reguły to pewne źródło informacji ze względu na prowadzoną przez blizzarda „bezpieczną” politykę wypowiedzi.

kr.battle.net/d3/ko – jw. wersja dla korei, cieżko będzie zrozumieć jednak informacje oraz patche są tam zawsze najwcześniej ze względu na przesunięcie czasowe

Posiadasz informacje o innych ciekawych stronach które mogą się przydać graczom? Napisz do mnie lub daj znać w komentarzu!

Inne poradniki które mogą Cię zainteresować:
Legendarne gemy kompletny poradnik!
Torment-only Legendaries vs Kadala gambling – kompletna lista itemów!
Drop legend z paczek – kompletna lista nagród ze skarbu horadrimów
Itemy z affixem umiejętności elementarne zadają xx% więcej obrażeń – zestawienie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *