Jak znaleźć białe przedmioty na crafting w diablo 3? – poradnik

„Czy wiesz jak znaleźć białe przedmioty na crafting w diablo 3 takie jak biała tarcza, zbroja, różdżka, spodnie czy buty?” to pytanie którego nie spodziewałem się dostać a jednak otrzymałem je ostatnio od jednej z osób czytających bloga. Sprawa wydawałoby się oczywista aż do momentu kiedy sam po znalezieniu około 20 składników z izuala zauważyłem że brakuje mi… białej tarczy!

diablo 3 białe przedmioty crafting

diablo 3 białe przedmioty crafting

W tym momencie postanowiłem skorzystać ze sprawdzonej metody – wejść na chat kilku popularnych społeczności i po prostu poprosić, bo może ktoś ma:) Wszedłem na Polska… i lipa, wszedłem na crusaders i… to samo… następnie odwiedziłem kilka innych już losowo wybranych społeczności i o dziwo mimo że wiele osób mówiło jak można znaleźć okazało się że nikt ich nie ma… a co gorsza w miejscach w których większość osób proponowała szukanie okazało się, po głębszym zbadaniu sprawy, że po prost nie dropią!

Cała sprawa jest o tyle zaskakująca że czasami znalezienie składników na crafting jest prostsze niż zwykłego białego przedmiotu co już jest odrobinę absurdalne!

Jednak wracając do tematu – pierwszą radą jaką otrzymasz pytając średnio doświadczonego gracza o białe przedmioty jest… „a próbowałeś na Battlefields of Ethernity? tam lecą wszystkie białe”… i po części można zgodzić się z tym stwierdzeniem bo jeśli potrzebujesz pojedyńcze sztuki białych przedmiotów typu zbroja, buty, pas, hełm to tam naprawdę szybko je znajdziesz.

Zupełnie inaczej ma się sprawa jeśli potrzebujesz większej ilości konkretnego elementu, a w szczególności jeśli chodzi o element pancerza który nie występuje na Battlefields of Ethernity takim jak np. Ascended Shield, czyli popularna biała tarcza. W tym wypadku najlepiej wykorzystać tzw. NPC czyli postacie typu Vendor lub Merchant w diablo 3.

Poniżej znajdziesz dokładną listę NPCów wraz z listą itemów jakie można u nich znaleźć. Wystarczy wpisać nazwę konkretnego elementu i wyszukać!

Pamiętaj! Każdy z poniższych vendorów posiada losową szansę na wyspanowanie (pojawienie się) oraz losową szansę na posiadanie do sprzedania czasami bardzo rzadkich i trudnych do znalezienia białych przedmiotów używanych do craftingu przedmiotów legendarnych. Dla przykładu legendarna tarcza Hallowed Barricade będąca najpopularniejszą tarczą dla holy crusadera wymaga do wycraftowania białej tarczy – Ascended Shield – którą można znaleźć u vendora Vendel the Armorsmith.

Lista jest szczególnie przydatna jeśli potrzebujesz konkretnego białego przedmiotu w dużej ilości lub po prostu musisz znaleźć przedmiot który nie leci z tzw. weapon racks, czyli stojaków na broń/pancerz.

Uwaga! Do craftingu konieczne są białe przedmioty! niebieskie zółte oraz szare nie działają.

Jeśli po znalezieniu wybranego vendora przedmiot którego szukasz nie jest widoczny możesz, jeśli dysponujesz czasem, zastosować następującą taktykę zamiast szukania vendora po raz kolejny:

1. zamknij okno tradu z vendorem
2. odczekaj około 5-15 min
3. otwórz okno tradu z kupcem ponownie
4. kupiec powinien posiadać już odświeżoną listę itemów bez konieczności tworzenia nowej gry.
5. czynności z pkt 1-4 powtarzaj do skutku.

Dodatkowo czasami handle z vendorami może skutkować osiągnięciem achivementu “Market Research”.

Lista NPC z białymi itemami – Vendorów i Merchantów

Adenah the Curio

Można go znaleźć w the House of Curios znajdującym się na Act I: Field of Misery. Pojawia się bardzo bardzo rzadko. Spawnuje się podczas bounty: The Cursed Grove.

adenah the curio diablo 3

adenah the curio diablo 3

Znajdziesz u niego:

Archon Sash
Ascended Armor
Ascended Bracers
Ascended Crown
Ascended Greaves
Ascended Pauldrons
Diabolic Wand
Kerykeion
Obsidian Skiver
Rakkisgard Bracers
Rakkisgard Shield
Superior War Belt
Superior Rakkisgard Armor
Thick Rakkisgard Shield

Ironsmith Maldonado

Tego vendora znajdziesz w The Keep Depths Level 1 – act 3.

ironsmith maldonado diablo 3

ironsmith maldonado diablo 3

Kupisz  niego:

Mighty Weapon

Kyr the Weaponsmith

Vendora znajdziesz  w Highlands Passage (zaraz po wyjściu z Halls of Agony Level 2). Najlepiej szukać go w campaign mode zakładając Act I: 9. The Imprisoned Angel (The Cursed Hold). Bardzo ciężko go znaleźć około 1 na 40 gier.

kyr the weaponsmith diablo 3

kyr the weaponsmith diablo 3

Szukając go warto pamiętać o tym że można skorzystać z waipointu do Halls of Agony level 2 a następnie opuścić grę. Dzięki temu po kolejnym założeniu będziesz posiadał portal do bliższej lokacji.

Kupisz u tego vendora:

Caldean Sword
Demon’s Head Wand
Hassan Chopper
Kerykeion (staff)
Skullsplitter
Solid Demon’s Head Wand
Spiked Fist

Radek the Fence

Może zostać znaleziony grając campaing mode w Highlands Passage. Najlepiej szukać go zakładająć Act I – 9. The Imprisoned Angel (The Cursed Hold).

radek the fence diablo 3

radek the fence diablo 3

Warto skorzystać ze sztuczki jak w przypadku poprzedniego Vendora tym razem wykorzystując waypoint do Halls of Agony level 2 i wychodząc z gry w celu uzyskania TP.

Radek może Ci sprzadać:

Ascended Crown
Ascended Faulds
Ascended Gauntlets
Lionblade Bow
Rakkisgard Bracers
Rakkisgard Shield
Suwaiya
Twinbow
War Belt

Tashun the Miner

Tego Vendora znajdziesz na Lost Mines Level 2 w Act I: Fields of Misery. Jest to losowo generowana lokacja na środku mapy.

tashun the miner diablo 3

tashun the miner diablo 3

Kupisz  niego:

Ascended Crown
Rakkisgard Helm
Rakkisgard Greaves
Stalwart Guardian

Vendel the Armorsmith

Tego chyba najczęściej szukanego Vendora możesz znaleźć na Watch Tower Level 2 czyli lokacji w Southern Highlands(act 1). Najłatwiej szukać go poprzez bounty The Scavenged Scabbard.

vendel the armorsmith diablo 3

vendel the armorsmith diablo 3

Kupisz u niego:

Ascended Headpiece
Ascended Mask
Ascended Shield
Stalwart Guardian
Superior Rakkisgard Pauldrons

Wandering Tinker

Vendorkę(co bym przez pewną znaną Panią posłankę z nie został pozwany;p)  znajdziemy w Tinker’s Hovel. Jest to domek pojawiający się w prawym górnym rogu Act I: Fields of Misery.

wandering tinker diablo 3

wandering tinker diablo 3

u Vendorki kupisz:

Ascended Armor
Ascended Faulds
Ascended Gauntlets
Rakkisgard Leg Plates
Stalwart Guardian
Tecpatl (ceremonialny nóż dla WD używany do craftowania legendarnej broni: Living Umbral Oath)

Inne poradniki które mogą Cię zainteresować:
Diablo 3 gold – 30 mil na godzinę!
Jak najszybciej rozwinąć postać? – dobierz właściwie poziom udręki.
Legendarne składniki – dokładne miejsca dropu i wykorzystanie!
Torment-only Legendaries vs Kadala gambling – kompletna lista itemów!
Drop legend z paczek – kompletna lista nagród ze skarbu horadrimów
Najciekawsze strony do diablo 3 ze statystykami i nie tylko!
Itemy z affixem umiejętności elementarne zadają xx% więcej obrażeń – zestawienie

13 thoughts on “Jak znaleźć białe przedmioty na crafting w diablo 3? – poradnik

  1. Adenah – The Curio >>> tego NPC nie spotkałem w ogóle odkąd poszukuje go do osiągnięcia, więc nie jestem pewny skąd to info, że właśnie wtedy się spawnuje.

    Dzięki za poradnik, kolejny przydatny guide

  2. Czy na pewno broń Suwaiya można kopić u radoka próbuje już kilka dni i nic dzisiaj od godziny 10 co 10-15 minut wchodzę do niego i tej broni nie ma, zmienia oczywiście towar ale broni tej nie ma.

    • Powiem tak – ja szukalem merca z tarcza okolo 8 godzin i dopiero po tym czasie kiedy zaczelismy szukac we dwoch w koncu JEST! Więc tak można natomiast czasami może to zająć sporo czasu. Podstawowy plus jest taki że jak już znajdziesz to będziesz mógł kupić dowolną ilośc. Ja zaopatrzyłem się w 5 postaci pełnych jednego przedmiotu:)

  3. nie trzeba w campani tak samo działa w trybie przygody nawet lepiej bo zostawiasz sobie portal do kupca a teleportować się można bez używania tego portalu gdzie się chce wiec robisz sobie jedno zadanie i do kupca i tak w kółko.

  4. jeszcze jedna informacja jeśli chodzi o kupca radoka żeby nie biec do końca i zobaczyć czy jest wystarczy zwrócić uwagę czy na moście pojawiają się potworki jeśli są nie będzie kupca jeśli nie ma na 100% można biec dalej na pewno będzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *