Itemy z affixem umiejętności elementarne zadają xx% więcej obrażeń – zestawienie

Planując rozbudowę postaci po wejściu patcha 2.x.x warto zwrócić uwagę na kryte obrażenia które pozwolą nam zwiększyć realny dps postaci a co za tym idzie pomogą szybciej czyścić wybrane lokacje z mobów.

Elemental Damage Bonuses

Elemental Damage Bonuses

Biorąc pod uwagę to że teraz wszystkie umiejętności zostały podzielone według typu zadawanych obrażen w tym:
– obrażenia fizyczne (Physical skills)- obrażenia od zimna (Cold Skills)
– obrażenia od ognia (Fire Skills)
– obrażenia  od błyskawic (Lightning Skills)
– obrażenia od trucizn (Poison Skills)
– obrażenia święte (Holy skills)

dobrze abyś pamiętał że każdy z tych affixów nie jest wliczany do karty postaci więc posiadanie takiego atrybutu na przedmiocie o wartości powiedzmy 20% cold skills, zwiększa Twój realny dps od umiejętnośći opartych na zimnie właśnie o 20%! Przy milionie dpsa to już całkiem pokaźna wartość bo aż 200k i ciężko wyciągnąć ją z jakiegokolwiek innego affixu (jak np 750 inta).

Zestawienie po angielsku ponieważ gram na takiej wersji gry:

Inne poradniki które mogą Cię zainteresować:
Diablo 3 gold – 30 mil na godzinę!
Torment-only Legendaries vs Kadala gambling – kompletna lista itemów!

Drop legend z paczek – kompletna lista nagród ze skarbu horadrimów
Legendarne składniki – dokładne miejsca dropu i wykorzystanie!
Najciekawsze strony do diablo 3 ze statystykami i nie tylko!

3 thoughts on “Itemy z affixem umiejętności elementarne zadają xx% więcej obrażeń – zestawienie

 1. super stronka!
  mam pytanie w jaki sposób xx% obrażen skaluje sie na realne obrażenia, czy jest to dodawane do umiejętność bazujących na danym żywiole? Przykład, na Dh mam sporo xx% obrażeń do ognia, czy te obrażenia dodają mi się gdy używam strzały odłamkowej(runa pod obrażenia ogniowe). Czy musiałbym mieć w łuku bazowe obrażenia od ognia aby te affixy działały?
  pozdrawiam

  • Hej Gambit, % obrażeń od ognia skaluje się standardowo liniowo jeśli używasz umiejętności bazujących na ogniu. Twoja broń może mieć jakiekolwiek obrażenia nawet cold a i tak będzie to konwertowane na ogień.
   W praktyce zakładając że miałbyś zadać 1k dmg, jeśli zadajesz obrażenia z umiejętności od ognia i jednocześnie posiadasz bonus do umiejętności opratych na ogniu 20% to zadane przez Ciebie obrażenia wyniosą 1,2k. Łatwo to zaobserować patrząc na krytyki jakie wchodzą.

   Jest jeszcze bug związany z wykorzystaniem physical skill które również mogą dostać bonus od obrażeń od ognia w momencie używania TUTAJ UWAGA broni typu fire, jednak to prawdopodobnie zostanie niedługo sfixowane. Za kilka dni może napiszę o tym artykuł jeśli będzie jeszcze działać:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *